اخبار مهم
Home / سرگرمی / طنز؛ یک مطلب علمی
530604_423.jpg

طنز؛ یک مطلب علمی


 

ما امروز یک مطلب علمی تهیه کرده‌ایم که بار علمی ستون را ببریم بالا. ما همیشه فکر می‌کردیم ما ایرانی‌ها سرمان توی چیست که دقیقا نمی‌بینیم دوروبرمان چه می‌گذرد تا اینکه فارس گزارش داد طبق تحقیقی که مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال (دایرک) انجام داده، معلوم شده سر شش‌ میلیون ایرانی توی بازی کلش‌آف‌کلنز است. معلوم نیست این شش‌ میلیون نفر از بی‌کاری کلش بازی می‌کنند و تقصیر مسئولان است یا کار و درآمد دارند و خوشی زده زیر دلشان و کلش بازی می‌کنند.
 
چیزی که معلوم است این است که شش‌ میلیون ایرانی اگر دست به دست هم بدهند و پول خرج کنند، باز هم نمی‌توانند رکوردهای اختلاس سه هزار‌ میلیاردتومانی را بشکنند. کاش شش میلیون کلش‌آف‌کلنزباز ایرانی مسئول بودند و مسئولان مختلس ما سرشان تو گوشی بود که کشور ضرر کمتری کند.  خود ما نه‌تنها کلش‌آف‌کلنز که تا حالا ٣٠٠ بازی موبایلی دیگر هم کرده و می‌کنیم. خوبی بازی موبایلی این است که دوتا انگشت شست تو را درگیر می‌کند.
 
وقتی دوتا شست آدم درگیر باشد، آدم آرامش پیدا می‌کند و با کسی هم دعواش شد، کار به فحش‌کاری و اشاره‌کردن با انگشت به‌هم نمی‌رسد. این خیلی مهم است. چون طبق خبرهایی که ما در صفحه حوادث می‌خوانیم، بیشتر قتل‌ها و نزاع‌ها به این دلیل شروع می‌شود که مردم سرشان جای اینکه توی موبایلشان باشد، به کار دیگران است. دیروز هم در همین ستون درباره دوتا آقا صحبت کردیم که از ماشین پیاده می‌شوند و راننده معمولی ماشین جلویی را می‌کوبانند به کاپوت و… به نظر ما اگر آن دوتا هم کلش‌آف‌کلنز بازی می‌کردند، دست به کتک‌کاری نمی‌زدند.  کلش‌آف‌کلنز و باقی بازی‌های کامپیوتری – موبایلی درمان عشق و عاشقی هم هستند.
 
خیلی وقت‌ها من برای اینکه مصائب بابای سوفیا را فراموش کنم، سرم را با بازی‌های موبایلی گرم می‌کنم. خیلی‌وقت‌ها هم که می‌خواهم خود سوفیا را فراموش کنم سر از موبایل درمی‌‌آورم.  به نظر ما مجلس باید تصویب کند همه اعضای هیأت دولت، همه نمایندگان، همه مسئولان، همه مأموران و همه به صورت کلی باید حتما‌حتما یا کلش‌آف‌کلنز بازی کنند یا یک چیز دیگر. این‌طوری سرشان گرم و دستشان بند می‌شود و دیگر دسته‌گل به آب نمی‌دهند و هزینه‌های کشور نهایتا می‌شود ۱۳۲‌ میلیارد تومان، نه این‌همه اختلاس و فساد اقتصادی. همان‌طور که دیدید، ما امروز بار ستون را بردیم بالا و درواقع ستون را باردار کردیم. امیدواریم نتیجه‌اش را در کشور مشاهده کنید. 

منبع : روزنامه شرق

مجله خبری ایران ۷۹