اخبار مهم
Home / سرگرمی / طنز؛ نیمه پر لیوان
530431_914.jpg

طنز؛ نیمه پر لیوان

 تازه فهمیده ام حضور رفسنجانی در عرصه سیاست چه نعمت بزرگی نصیب ما کرده و چه درهایی را به روی ما گشوده. چرا این حرف را می زنم؟ چون هاشمی رفسنجانی گفته وقتی وارد عالم سیاست شدم، نتوانستم از قریحه شعر استفاده کنم. خدایا شکرت!

یک آدم خودسر خودجوش از پشت در می گوید: «البته در عالم سیاست هم همچین کم شعر نگفته اند!»

اعلام شد ۷۵ درصد مغز از آب تشکیل شده است. به نظرم محققی که روی این مساله تحقیق کرده و به این نتیجه رسیده خیلی خوشبینانه با موضوع برخورد کرده و نیمه پر لیوان را دیده. من می توانم مثال هایی بیاورم که نشان دهد بیش از هفتاد و پنج درصد مغز برخی ها از موادی تشکیل شده که امکان چاپش وجود ندارد.

طبق گزارش مرکز پژوهش های مجلس در ایران بی سوادان راحت تر کار پیدا می کنند. چی؟ باید بهتان اثبات شود؟ خب اگر به فهرست کسانی که سر کار هستند نگاه کنید می توانید بفهمید حق با مرکز پژوهش های مجلس است یا خیر!

بعضی وقت ها ما به خانواده های سیاستمداران خیلی بدهکار هستیم. مثلا یکی از کسانی که خیلی به او احساس دین می کنیم دختر خانم گرامی محمدرضا باهنر است. چون جناب باهنر در مصاحبه ای گفته «دختر آخری من چندماه قبل از انتخابات گفت من می خواهم یک زمانی بابام نماینده نباشد. من هم گفتم آرزویت برآورده می شود و این دوره آخر است». حالا دیدید دختر خانم ایشان با این کار حداقل چه حقی بر گردن مردم تهران دارند؟

کمی احساس آرامش می کنم. وقتی می فهمید کسی که برای شما مشکلی ایجاد کرده با شما دشمنی نداشته بلکه به خاطر بیماری اش باعث این کار شده. ذهنیت تان عوض نمی شود؟ من تا وقتی که احساس می کردم برخی مدیران و مقامات با کارهایشان باعث گرفتاری های روحی و مالی برای ما می شوند، خیلی عذاب می کشیدم اما حالا که وزیر بهداشت گفته «بخشی از افرادی که اختلال روانپزشکی دارند مربوط به تصمیم گیرندگان کشور هستند» دلم آرام گرفته که قصد و غرضی در کار نیست. بندگان خدا مریضند. همین!

وقتی یکی از گردشگران خارجی از دوست من پرسید الان در ایران چه دهه ای است، او جواب داد: دهه شصت! با تعجب از او پرسیدم چرا به این بنده خدا اطلاعات نادرست می دهی؟ رفیق من باز هم روی حرفش تاکید کرد و گفت: تو مگر بین این دهه و دهه شصت اختلافی می بینی؟ نشنیدی صادق زیباکلام گفته اصلاح طلبان در دهه شصت پشیزی برای آزادی بیان ارزش قائل نبودند؟ خب حالا تو فرقی بین اصلاح طلب و اصولگرا یا تفاوتی بین دهه شصت و دهه نود می بینی؟

منبع : ماهنامه خط خطی

مجله خبری ایران ۷۹